Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Cieszyn: pościg za motocyklistą, jak się okazało pod wpływem narkotyków! [WIDEO]

Wiadomości
Policjanci cieszyńskiej grupy SPEED zatrzymali 23-letniego kierowcę, który usiłował uniknąć kontroli drogowej. W trakcie ucieczki przed policyjnym radiowozem nie reagował na wydawane mu przez funkcjonariuszy wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania.

Policjanci na krajowej 81 w Bąkowie dostrzegli bardzo szybko jadącego motocyklistę. Postanowili go skontrolować. "Przekroczył prędkość o 35 km na godz. Początkowo zwolnił, dając znak, że rozumie polecenia oraz będzie się stosował do nakazu jazdy za radiowozem w wyznaczone, bezpieczne miejsce. W momencie, gdy policjanci zwolnili i zjeżdżali, motocyklista gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze byli przygotowani na taką ewentualność. Ruszył pościg" – zrelacjonował rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik.

Momentami prędkość motocyklisty przekraczała 160 km na godz. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Wielokrotnie zmieniał pas ruchu. Usiłował schować się za innymi pojazdami. Ostatecznie gwałtownie skręcił w boczną szosę i tam szukał ucieczki. Policjant prowadzący pościg przewidział jego ruch i zajechał mu drogę.

Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nienaturalnie; był bardzo zdenerwowany. Zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. 23-latek przyznał, że palił marihuanę. Okazało się też, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci znaleźli przy nim ponad 15 gramów narkotyku. 23-latek został zatrzymany”
podał Pawlik

Motocykliście za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających grozi do dwóch lat więzienia. Rok dłużej można spędzić za kratkami za posiadanie narkotyków. 23-latek odpowie również za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

"Obowiązujące od 2017 r. zmiany w przepisach stanowią, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat" – zaznaczył rzecznik policji w Cieszynie. (PAP)

foto: KMP Cieszyn


Komentarze