Chorzowianka mistrzynią Europy w biathlonie!

Monika Hojnisz Starega na strzelnicy

Redakcja

27 stycznia, 2021

Monika Hojnisz-Staręga drugi raz w swojej karierze została mistrzynią Europy w biathlonie. Polka wywalczyła złoty medal w biegu indywidualnym na 15 km.

29-letnia chorzowianka Mistrzynią Starego Kontynentu została już po raz drugi w karierze. Pierwszy raz po ten tytuł sięgnęła w 2013 roku  w Bansku, gdzie triumfowała w biegu na dochodzenie.

Podczas dzisiejszych zawodów rozgrywanych w Dusznikach-Zdroju nasza reprezentantka pokazała się z bardzo dobrej strony. Mimo, iż miała jeden niecelny strzał, wyprzedziła o prawie 3 sekundy bezbłędną Anastazję Merkuszynę. Trzecia na mecie Łarysa  Kuklina także pomyliła się raz i straciła do chorzowianki 15,5 sekundy.

Impreza w Dusznikach-Zdroju to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się 10-21 lutego w słoweńskiej Pokljuce.