Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Chorzów: ucieczka przed policyjnym pościgiem był tylko wstępem...

Wiadomości
Kryminalni z chorzowskiej komendy zakończyli postępowanie przeciwko 32-latkowi, który w styczniu został zatrzymany przez chorzowską grupę SPEED. Mężczyzna usłyszał 65 zarzutów, w tym 62 za kradzieże paliwa.

W styczniu policjanci z chorzowskiej drogówki w ramach działań grupy Speed w czasie jednej ze służb patrolowali m.in. drogi Chorzowa. W pewnym momencie na ulicy Katowickiej zauważyli kierującego białą astrą, który zawrócił w miejscu niedozwolonym. Stróże prawa niezwłocznie ruszyli za nim i polecili mu się zatrzymać. Kierujący samochodem zjechał w najbliższy możliwy zjazd, jednak zamiast wykonać polecenie policjantów, zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu był już w rękach mundurowych. Okazało się, że, miał co najmniej kilka powodów, aby uciekać. 

Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i analizie dziesiątek zapisów monitoringów, zgromadzili materiał dowodowy, w którym udowodnili zatrzymanemu 62 kradzieże paliwa.Wczoraj mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty, w sumie odpowie za 65 przestępstw w tym za niezatrzymanie się do kontroli. Decyzją sądu nadal przebywa w areszcie.

foto: KMP Chorzów


Komentarze