Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Chorzów: poszukiwanym przez policję wandalem okazał się... pies [WIDEO]

Wiadomości
Przez kilka tygodni policjanci z Chorzowa próbowali ustalić – także metodami operacyjnymi - kto przebija opony w samochodach zaparkowanych przy jednej z ulic. Zagadka wyjaśniła się, gdy zamontowali kamery – zarejestrowanym przez nie "nieuchwytnym sprawcą" okazał się pies.

Jak podała w piątek chorzowska komenda, od prawie dwóch miesięcy na jednym z parkingów przy ul. Farnej w tym mieście dochodziło do uszkodzeń opon w zaparkowanych tam samochodach. Policjanci mówią o co najmniej kilkunastu takich przypadkach.

"Pomimo szeroko zakrojonych działań operacyjnych i śledczych sprawca był nieuchwytny. Kryminalni z chorzowskiej jedynki nie poddali się i zamontowali na miejscu kamery, które zarejestrowały wizerunek sprawcy. Nie usłyszy on jednak zarzutów, bo to pies" – opisują policjanci. Na opublikowanym przez nich filmiku widać, jak czworonożny wandal podbiega samochodów, po chwili przegryza oponę i ucieka.

Choć zwierzęciu nie sposób przedstawić zarzutów uszkodzenia mienia, konsekwencje poniesie jego właściciel. Policjanci już go ustalili. Zobowiązał się do naprawienia szkody, nie uniknie on także odpowiedzialności za niezachowanie środków ostrożności podczas wyprowadzania zwierzęcia na spacer – zaznacza komenda.(PAP)

foto/wideo: KMP Chorzów


Komentarze