Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Chory na COVID-19 uciekł z karetki!

Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł z karetki pogotowia sprzed szpitala. Mężczyzna miał pozytywny wynik testu na COVID-19. 49-latek usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej, narażając przy tym inne osoby. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Tychów zostali powiadomieni o ucieczce z karetki pogotowia zakażonego pacjenta.

Mężczyzna miał być obywatelem Czech, a oddalił się sprzed szpitala w Tychach. Okazało się, że zamówił on taksówkę i chciał jechać do Katowic, jednak z uwagi na nerwowe zachowanie i trudności z porozumiewaniem się, kierowca przywiózł mężczyznę przed komendę. Pasażer jednak wysiadł z taksówki i zaczął uciekać. Taksówkarz szybko powiadomił mundurowych, a ci skutecznie zapobiegli kolejnej ucieczce pacjenta. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, stróże prawa wydawali polecenia, do których mężczyzna się stosował. Następnie 49-latka przejęła załoga pogotowia ratunkowego. Kierującego taksówką poinformowano o zaistniałej sytuacji i pilnym kontakcie z sanepidem.

Uciekinierowi przedstawiono zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej, narażając tym samym inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu 49-latek został tymczasowo aresztowany. Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą 8 lat więzienia.

Służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które mogły mieć kontakt z mężczyzną. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.


Komentarze