Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Chciał dać łapówkę policjantom. Sam był wpływem narkotyków

Wiadomości
Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 22–latka ze Śląska, podejrzanego o posiadanie amfetaminy, kierowanie samochodem pod jej wpływem, a także próbę wręczenia łapówki w zamian za puszczenie wolno – podała w środę oświęcimska policja.

Jak zrelacjonowała asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik policjantów z Oświęcimia, funkcjonariusze podczas patrolu dostrzegli w piątek opla, którego jazda mogła wskazywać, że kierowca jest pijany.

Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedział 22–letni mieszkaniec Śląska. Policjanci nie wyczuli woni alkoholu, więc zaczęli podejrzewać, iż jest on pod wpływem środka odurzającego. Został poddany badaniu testerem narkotykowym. Wykazał on obecność amfetaminy w ślinie mężczyzny

powiedziała Jurecka.

Gdy policjanci poinformowali kierującego, że zostaje zatrzymany, 22-latek zaproponował im kilkaset złotych, by odstąpili od dalszych czynności.

Mundurowi poinformowali go, że w ten sposób dopuścił się drugiego przestępstwa. Przystąpili jednocześnie do przeszukania mężczyzny. Znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. To było już trzecie przestępstwo

przekazała rzecznik.

Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy.

Małgorzata Jurecka poinformowała, że badanie substancji zabezpieczonej przy 22-latku wykazało, że jest to amfetamina. Jej ilość wystarczyłaby do sporządzenia ok. 30 porcji narkotyku.

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pod wpływem narkotyków - do dwóch lat więzienia, a za ich posiadanie - do trzech lat"

dodała Jurecka. (PAP)

 


Komentarze