Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Policjanci z CBŚ weszli do domu prezydenta Chorzowa. W tle sprawa Ruchu Chorzów

Wiadomości
Dziś, chwilę przed godziną 6:00 funkcjonariusze CBŚ podjechali pod dom prezydenta Chorzowa oraz jego zastępców. Agencji CBŚ dostali nakaz przeszukania prywatnych mieszkań oraz Urzędu Miasta - o działaniach informuje Gazeta Wyborcza.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego weszli rano do Urzędu Miasta w Chorzowie. Jak informuje nas rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kamil Nowak, w urzędzie działa 30 funkcjonariuszy. Kontroli poddawane są dokumenty związane z współpracą z klubem Ruch Chorzów. Policjanci otrzymują kolejne dokumenty w tej sprawie. 

Rzecznik nie ukrywa zaskoczenia rozmiarem akcji. Urząd zawsze współpracował z organami. Sprawa o której jest mowa była już badana przez różne instytucje. 

Informację o przeszukaniach potwierdził PAP Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach nadzoruje śledztwo, które jest prowadzone przez CBŚP i dotyczy niegospodarności w zakresie gospodarowania środkami publicznymi w Urzędzie Miasta Chorzów"

- powiedział prokurator.

"Dzisiaj odbywają się przeszukania, prokurator wydał stosowne postanowienia. Celem tych przeszukań jest zabezpieczenie dokumentacji, która będzie weryfikowana w toku śledztwa" - dodał.

W postępowaniu, które toczy się od ok. roku, dotychczas jedna osoba usłyszała zarzuty. Śledczy nie informują, kim ona jest i jakie przestępstwo jest jej zarzucane. Wiadomo, że nie chodzi o niegospodarność, czego dotyczy zasadnicza część wielowątkowego postępowania. Jak podaje Łubniewski, śledztwo jest "rozwojowe"

Przypomnijmy również, że od ponad roku pojawiają się informacje o możliwej akcji referendalnej w Chorzowie w sprawie odwołania prezydenta. Mieszkańcy są niezadowoleni m.in. z niespełnionych obietnic wyborczych.


Komentarze