Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

CBA w spółce Tauron Wydobycie

Wiadomości
Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w spółce Tauron Wydobycie - dowiedziała się PAP w źródłach bliskich sprawy. Kontrola ma dotyczyć zamówień publicznych na drążenie wyrobisk górniczych i eksploatację złóż węgla kamiennego.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP, że funkcjonariusze katowickiej delegatury Biura wszczęli kontrolę w spółce, która ma siedzibę w Jaworznie. Tauron Wydobycie SA należy do Grupy Kapitałowej Tauron.

Czytaj także: Duda nie jest już wiceprezesem w Tauron Wydobycie - to były szef KWK Sośnica w PGG

"Kontrola rozpoczęła się 21 października i planowo potrwa trzy miesiące - do stycznia 2020 r. Szef CBA ma ustawowe prawo przedłużenia jej, jednak nie więcej, jak o sześć miesięcy" - powiedział PAP Brodowski. "Agenci przyjrzą się sektorowym zamówieniom publicznym związanym z drążeniem wyrobisk górniczych oraz podziemną eksploatacją złóż węgla kamiennego" - powiedział PAP naczelnik.

Grupa Kapitałowa Tauron to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponujący kapitałem własnym w wysokości około 18 mld zł. Grupa kontroluje ok. 20 proc. polskich zasobów węgla kamiennego.

W skład grupy oprócz zajmującej się wydobyciem węgla kamiennego spółki Tauron Wydobycie SA wchodzą też m.in. Tauron Wytwarzanie - zajmująca się wytwarzaniem energii ze źródeł konwencjonalnych i ze współspalania biomasy, Tauron Ekoenergia - odpowiedzialna za wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i Tauron Ciepło - wytwarza, sprzedaje i dystrybuuje do odbiorców energię cieplną.

Tauron Dystrybucja świadczy usługi dystrybucji energii elektrycznej, a Tauron Sprzedaż - sprzedaje prąd klientom detalicznym. (PAP)


Komentarze