Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Bytomski Kwietnik powraca

#EkoSilesia
foto: bytom.pl
Po pandemicznym okresie suszy w kalendarzu imprez, z bogatym programem pełnym soczystej zieleni powraca Bytomski Kwietnik. Dziś o godzinie 10:00 na polanie piknikowej w Parku Miejskim odbędzie się kolejna edycja imprezy plenerowej, którą pokochali miłośnicy obcowania z naturą

Hasłem trzeciego już „Kwietnika” jest Ogród sztuki, co oznacza, że na polanie piknikowej zagoszczą różne formy artystyczne. Impreza podzielona jest w przestrzeni polany na kilka stref: warsztatową, gastronomiczną, strefę lokalnych wytwórców oraz strefę wymiany myśli, w której na zainteresowanych czekać będą wykłady i panele dyskusyjne.

Centralna część polany będzie miejscem pokazów i występów, które potrwają aż do późnego popołudnia. W tym roku na kwietnikowej scenie pojawi się dziecięca grupa teatralna, akustyczne trio muzyczne i DJ.

Strefa rękodzieła

Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie strefy rękodzieła, w której lokalni wytwórcy będą prezentować i sprzedawać swoje produkty. Będą też warsztaty - od jogi po malarstwo. Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, na chętnych Czekaja ciekawe rozmowy o relacjach sztuki z naturą.

Wymień się rośliną

Punktem programu, który pojawia się w każdej edycji tej proekologicznej imprezy jest wymiana roślin. To doskonała okazja do zaprezentowania i podzielenia się swoimi egzemplarzami sadzonek. Mogą to być zarówno kwiaty doniczkowe, ogrodowe lub balkonowe. Tego dnia będzie można nie tylko podzielić się szczepką, ale też oddać kwiatek w dobre ręce. Ważne jest, żeby na wymianę przynosić tylko zdrowe rośliny.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta przy wsparciu gminy Bytom.

Więcej informacji o wydarzeniu na: https://www.facebook.com/PieknaStronaMiasta.

źródło: UM Bytom


Komentarze