Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Bytom przekazał kolejne dary dla Żytomierza

archiwum UM Bytom
Z Bytomia wyruszył kolejny transport z pomocą dla miasta partnerskiego Żytomierza. Tym razem za wschodnią granicę trafią ładowarki solarne z panelem słonecznym o mocy 15W.

Jak informuje Urząd Miasta Bytom, Mer Żytomierza Serhij Suchomłyn zwrócił się z prośbą o pomoc w zakupie ładowarek solarnych. Dzięki zaangażowaniu bytomian oraz Fundacji Petralana, do Żytomierza trafią urządzenia, które umożliwiają ładowanie różnego rodzaju sprzętów niezbędnych dla żołnierzy walczących na froncie m.in. walkie-talkie, tabletów, telefonów.

Dzięki pieniądzom wpłaconym przez darczyńców na konto Fundacji Petralana, udało się zakupić 54 ładowarki solarne o wartości ponad 8600 zł”

podało miasto. 

Od pierwszych dni wojny w Ukrainie, bytomianie angażują się w pomoc przekazując dary i środki finansowe na wsparcie ogarniętej wojną Ukrainy, a szczególnie miast partnerskich Bytomia - Drohobycza i Żytomierza.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w zbiórce prosimy o dokonywanie wpłat na konto Fundacji PETRALANA w PKO Banku Polskim z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”. Nr konta: 25 1020 2313 0000 3802 0531 2709”

apelują urzędnicy. 

Źródło: UM Bytom