Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
30 °C
AAA

Bytom: pościg za kierowcą audi

Wiadomości
Nawet do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policyjnym pościgiem, sprawca złamał wiele przepisów ruchu drogowego. Policjanci z drogówki ostatecznie zatrzymali uciekiniera, który, jak się okazało, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj kilka minut przed 1.00 na Alei Jeziorańskiego policjanci drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego srebrnym audi. Mężczyzna nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. Powodem kontroli było nadmierne przekroczenie prędkości. Policyjny radar pokazał 103 km/h. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem, który łamał po drodze wiele przepisów ruchu drogowego. Na ulicy Racjonalizatorów kierowca wjechał na parking osiedlowy i tam został obezwładniony i zatrzymany.

Niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem, za które 40-latkowi może teraz grozić kara nawet do 5 lat więzienia. Odpowie on również za jazdę pod wpływem alkoholu. W trakcie badania okazało się bowiem, że w jego organizmie jest go blisko 1,5 promila. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

foto: KMP Bytom


Komentarze