Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Bytom chce Mistrzostw Świata w hokeju!

Wiadomości
Choć nowe lodowisko jest dopiero w budowie, to władze miasta już myślą nad organizacją wielkich imprez. Pierwszą z nich mają być Mistrzostwa Świata U-18 w Hokeju.

W stolicy Białorusi – Mińsku odbyła się XVI edycja świątecznego turnieju amatorów. W imprezie wzięło 12 amatorskich drużyn, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Finlandii czy zespół IIHF.

Podczas spotkania rozmawiano także o bieżących sprawach, wśród których była organizacja Mistrzostw Świata U-18  na powstającym nowym lodowisku w Bytomiu.

Poświęcamy wiele uwagi promocji hokeja jako miasto, pretendujące do organizacji MŚ juniorów U-18 w 2021 roku. Dobre tempo budowy lodowiska pozwala realnie myśleć o organizacji w naszym mieście tak prestiżowej imprezy. W trakcie forum rozmawialiśmy o tym z władzami IIHF

mówi Adam Fras, wiceprezydent Bytomia

Adam Fras jest również członkiem zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

Czy to się uda? Lodowisko buduje się w szybkim tempie i do 2021 roku będzie z pewnością gotowe. Miasto będzie starać się o organizację prestiżowej imprezy.

Polska delegacja po raz drugi z rzędu uczestniczyła w imprezie na której wspólnie z przedstawicielami innych federacji hokeja na lodzie rozmawiała na najważniejsze tematy związane z rozwojem europejskiego i światowego hokeja.


Komentarze