Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Byłej mistrzyni świata w judo grozi paraliż. Pilnie potrzebny ratunek!

Foto: Policja Śląska
Żona policjanta, utytułowana sportsmenka, strażniczka więzienna i matka 13-letniej Hani pilnie potrzebuje naszej pomocy. Przez wiele lat Beata Maksymow-Wendt swoimi występami i sukcesami dawała radość miłośnikom sportu. Dziś to ona pilnie potrzebuje naszego wsparcia, zanim jej zdrowie zrujnuje choroba. Wspomóżmy zbiórkę na operację i rehabilitację Beaty!

Wiele razy oczy całego sportowego świata zwrócone były na nią, gdy odnosiła kolejne sukcesy i stawała na podium, wsłuchując się w słowa hymnu. Ma na swoim koncie 23 medale Mistrzostw Polski, 18 medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Uczestniczyła w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie (1992) i Atlancie (1996), gdzie zajęła 5 miejsce w swoich kategoriach, a także w Sydney 2000. Była trzykrotną mistrzynią Europy i dwukrotną mistrzynią świata w judo.

Dziś Beata Maksymow-Wendt potrzebuje pomocy w najważniejszej walce w życiu – walce o swoje zdrowie i sprawność…

Beata ma zmiażdżone cztery kręgi i jeśli szybko nie przejdzie operacji, grozi jej paraliż. Dla kobiety, która całe życie była aktywna, uprawiała sport, wizja tak poważnej niepełnosprawności brzmi, jak wyrok. Tylko zbieg kręgosłupa, a być może nawet dwa mogą ją uratować. Niestety koszt takich zabiegów, to ponad 50 tysięcy złotych. Następnie czekają ją jeszcze godziny rehabilitacji, kolejna operacja tym razem kolan, wszystko po to, by była mistrzyni świata mogła spokojnie i stabilnie stać na własnych nogach. Dziś nie jest już prawie w stanie chodzić...

Wspiera ją mąż – policjant mł. asp. Dariusz Wendt z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju oraz 13-letnia córeczka Hania, która bardzo potrzebuje mamy i kibicuje jej w walce o zdrowie. Beata również pracuje w służbach mundurowych. Jest wychowawcą więziennym w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju.

Przyjaciółka Beaty Maksymow-Wandt zorganizowała zbiórkę finansową na portalu „siepomaga.pl”.

Zbiórka jest zweryfikowana i bezpieczna, a cały dochód trafi na leczenie zawodniczki. Solidaryzujemy się z Beatą oraz jej rodziną i zachęcamy Was do wsparcia inicjatywy! Liczy się każda kwota!

Link do zbiórki : 

https://www.siepomaga.pl/beata-maksymow-wendt?fbclid=IwAR1RDPXfG_rZCLKq1_3cXWzUcm9cDcKFaVLYknRn1KPQKcLj3yp6RWsxvHE

Tak w poruszających słowach przyjaciółka Beaty prosi o wsparcie dla zawodniczki:

"Podziwiał ją cały świat. Niemal każdy zasiadał przed telewizorem, by kibicować jej i cieszyć się kolejnym sukcesem. Beata była wielką gwiazdą polskiego sportu. Mistrzyni świata w judo, wielokrotna medalistka. Przez ponad 16 lat wygrywała zawody na matach całego świata. Osiągnęła tak wiele, ale wobec problemów zdrowotnych pozostaje prawie bezsilna... Kariera z czasem się kończy, pozostają wspomnienia, a czasem tak jak w przypadku Beaty problemy, z którymi sama nie da sobie rady.

[...] To dzięki Beacie Polacy mogli czuć dumę, kiedy stała na podium wsłuchując się w słowa hymnu. Gdy w wielu oczach pojawiały się łzy wzruszenia, przez żadną głowę nie przeszła nawet myśl o tym, że dziś będzie musiała prosić o pomoc, by mogła wciąż godnie żyć… Wydawała się nie do pokonania, aż do tego dnia, kiedy ból kręgosłupa był już nie do wytrzymania [...]
Dziś Beata musi liczyć na Waszą pomoc, by poczuć, że może być niezależną, sprawną kobietą. 

Pomóż wygrać tę najważniejszą walkę-walkę o zdrowie!”


Komentarze