Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
15 °C
AAA

Rita Malinkiewicz walczy o życie w sosnowieckim szpitalu. Rusza zbiórka krwi!

Moto
Była reprezentantka Polski w kolarstwie górskim, Rita Malinkiewicz walczy o życie po dramatycznym wypadku do jakiego doszło na jednej z ulic w miejscowości Wilkowice. W jadącą na swoim rowerze zawodniczkę czołowo wjechał samochód. W wypadku ucierpiała także druga z jadących rowerem kobiet.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na jednej z ulic w Wilkowicach, w powiecie bielskim. W jadące dwie cyklistki z niewiadomych przyczyn wjechał samochód, którym kierowała 57-letnia kobieta. Pojazd nagle zjechał na przeciwległy pas i czołowo uderzył w kobiety na rowerach. 

Jestem wstrząśnięty i trudno mi cokolwiek mówić na temat tej sytuacji. Stan Rity jest taki, że walczy o życie, a lekarze wraz z nią. Trzymajmy kciuki, bo tyle tylko możemy - powiedział trener Sebastian Żabiński w rozmowie z Onet Sport.

Rita Malinkiewicz jest inicjatorką akcji #RittRide for all, która miała polegać na wspólnym kręceniu kilometrów na podbeskidzkich szosach. Razem z drugą cyklistką zmierzała na miejsce zbiórki. Niestety nie dotarła ze względu na tragiczny w swoich skutkach wypadek, po którym przetransportowana została śmigłowcem LPR-u do szpitala w Sosnowcu, druga kolarka trafiła do bielskiej placówki. Obie doznały ciężkich obrażeń.

Niestety zderzenie samochodu z rowerem i to w sposób czołowy, to najgorszy z możliwych wypadków ponieważ nakładają się na siebie dwie prędkości. Na stronie Bielskie Drogi w portalu Facebookowym możemy znaleźć informację dotyczącą zbiórki krwi jaka jest zorganizowana, aby pomóc poszkodowanym w wypadku cyklistkom - Ricie oraz Kasi. Pomóc mogą dwie rzeczy - modlitwa i krew! Dziś rano po telefonie od Mariusza Kudły, który zna obie poszkodowane, postanowiliśmy wspólnie działać. 

W najbliższy czwartek (4.06) o godzinie 9:00 przy ul. Warszawskiej 154 w Bielsku-Białej, stanie mobilny punkt poboru krwi. Każdy zainteresowany, który spełnia warunki (o tym poniżej) będzie mógł oddać krew, która jest niezbędna w procesie leczenia rannych rowerzystek, a także innych pacjentów. 

Źródło: sport.onet.pl


Komentarze