Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Burmistrz Miasteczka Śląskiego tłumaczy likwidację przejść dla pieszych [WIDEO]

fot. Michał Skrzydło Facebook
Miasteczko Śląskie w ubiegłym tygodniu stało się bohaterem wielu materiałów prasowych. Powodem była likwidacja pięciu przejść dla pieszych.

21 września burmistrz Miasteczka Śląskiego poinformował za pośrednictwem Facebooka, że na "Osiedlu" (potoczna nazwa jedynego w mieście osiedla) Urząd zlikwidował pięć przejść dla pieszych. Decyzja ta spotkała się z różnymi reakcjami, a cichym i spokojnym miasteczkiem zainteresowały się media z całego kraju. Burmistrz Michał Skrzydło był we wtorek, 28 września, gościem Silesia24. 

Tam było troszeczkę wolnej amerykanki. Był kłopot z miejscami parkingowymi. Zdecydowałem, że zrobimy kompleksową organizację ruchu, żeby ten ruch odbywał się w sposób płynny, parkowanie odbywało się w miejscach wyznaczonych. I przede wszystkim, żeby nie stało się nic złego - informuje burmistrz Miasteczka Śląskiego.

Jak dodał, wszystko odbywało się w konsultacji z samorządem powiatowym oraz policją. 

Podejście do ruchu drogowego jest jakie jest. Pieszy ma pierwszeństwo, samochody precz z miasta - to oczywiście jest słusznie, ale nie możemy popadać w skrajność - dodaje burmistrz. Stwierdza, że to nie dotyczy kilkupasmowych dróg itd. - To są naprawdę przejścia na wąskich uliczkach, których funkcjonalność wyczerpała się - informuje Skrzydło.

Według niego likwidacja tych przejść dla pieszych upłynni ruch, zmniejszy emisję spalin. Nic się nie stanie, jeżeli pieszy poczeka chwilę, żeby przejść ulice. Teraz mogą zrobić to "legalnie" w każdym miejscu. Wcześniej przechodzili również tak jak chcieli, mimo wyraźnie oznakowanych przejść dla pieszych. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

 


Komentarze