Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Bomba w sosnowieckiej szkole? Nie. Głupi żart dwóch uczniów...

Sosnowieccy policjanci złapali sprawców wczorajszego alarmu i ewakuacji, który ogłoszono w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Gwiezdnej w Sosnowcu. Dyrektor placówki, po telefonie informującym, że w szkole jest bomba, zdecydowała o tym, że wszystkie osoby opuszczą budynek. Kryminalni szybko ustalili, kto był autorem tego, jak się okazało „żartu”.

W poniedziałek po godzinie 8.00 na numer alarmowy zadzwonił anonimowy mężczyzna, który poinformował, że w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 jest bomba. Dyrektor szkoły zdecydowała o tym, że wszystkie osoby znajdujące się w budynku mają go opuścić. Łącznie ewakuowano ponad 400 osób. Policjanci i strażacy dokładnie sprawdzili całość posesji i okazało się, że nie ma tam żadnego ładunku wybuchowego.

Sosnowieccy kryminalni prowadzili intensywne czynności, żeby ustalić dane anonimowego „żartownisia”. Nie zajęło im to dużo czasu. Już trzy godziny później wiedzieli, że odpowiada za to dwóch 14-latków, uczniów tamtejszej szkoły. Z nieletnimi sprawcami przeprowadzono czynności. Nie potrafili oni dokładnie wyjaśnić dlaczego to zrobili - całość miała być ponoć jednie żartem. Nawet jeśli tak było, żart ten może być dla ich rodziców bardzo kosztowny, może się bowiem okazać, że będą oni musieli pokryć koszty całej akcji. Te mogą być wysokie. O dalszym losie nieletnich przestępców zdecyduje sąd orzekający w sprawach nieletnich.

źródło: KMP w Sosnowcu


Komentarze