Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Bomba lotnicza w centrum Mikołowa! Ponad 200 osób ewakuowanych

Wiadomości
To już kolejna, odnaleziona w tym roku na terenie powiatu mikołowskiego pozostałość po II Wojnie Światowej. Tym razem operator koparki trafił na bombę lotniczą o wadze 80 kg. Dosyć spore znalezisko znajdowało się w centrum miasta, dlatego też konieczna była ewakuacja ponad 200 osób.

Zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu policjanci z mikołowskiej komendy otrzymali wczoraj (29 lipca) około godziny 12:40.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów prewencji, którzy zabezpieczyli teren, wygradzając strefę bezpieczną. Ustalono wówczas, iż w trakcie prac ziemnych w Mikołowie na ulicy Reymonta operator koparki trafił na sporych rozmiarów skorodowany przedmiot. Policjant z miejscowej grupy pirotechniczno-minerskiej dokonał wstępnej identyfikacji znaleziska.

Okazało się, że to bomba lotnicza typu B z czasów II Wojny Światowej. Przedmiot o długości około 80cm i wadze 80 kg został przekazany dowódcy patrolu saperskiego z Gliwic.

Z uwagi na realne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób zaszła konieczność ewakuacji pracowników znajdujących się w pobliżu firm - łącznie 237 osób.

Foto: Policja Śląska