Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Bójka na Mariackiej - policja zatrzymała dwóch mężczyzn [WIDEO]

Wiadomości
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na początku sierpnia w centrum miasta pobili dwie osoby.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na początku sierpnia w centrum miasta pobili dwie osoby. Do zdarzenia doszło na ulicy Mariackiej, kiedy w kolejce do punktu gastronomicznego pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. 33-latek został uderzony butelką w głowę, w wyniku czego doznał wielu ran ciętych, natomiast 27-latek doznał urazu nóg. Mężczyźni zaraz po zdarzeniu zbiegli z miejsca.

Pokrzywdzeni nie znali swoich oprawców. Kryminalni wiele tygodni pracowali nad sprawą, co doprowadziło ich do ustalenia tożsamości, a następnie zatrzymania podejrzanych. Mężczyźni w wieku 26 i 32 lat trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Południe.

Podejrzanym przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Na czas trwającego postępowania prokurator objął ich policyjnym dozorem i zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 2 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

źródło: śląska policja