Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Bieruń: pijany maszynista! Miał 3 promile!

Miasta
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał maszynista, który kierował lokomotywą na szlaku kolejowym w Imielinie. Bieruńscy policjanci zatrzymali 51-latka wczoraj w nocy, po zgłoszeniu pracownicy nastawni kolejowej, której podejrzenia wzbudził elektrowóz jeżdżący po torach „tam i z powrotem”.

Wczoraj, 27 stycznia br. dyżurny bieruńskiej komendy został zawiadomiony o podejrzeniu, że maszynista kierujący lokomotywą na szlaku kolejowym może znajdować się pod wpływem alkoholu. Sytuacja ta miała miejsce w Imielinie w rejonie ul. Drzymały, około godz. 22.00. Czujna pracownica nastawni kolejowej zauważyła, że po torach, w okolicy niestrzeżonego przejazdu kolejowego „tam i z powrotem” jeździ elektrowóz.

CZYTAJ TAKŻE - Marihuanina w Bieruniu

Na miejsce przybyli policjanci ruchu drogowego oraz SOK. Sprawdzenie przez mundurowych stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło podejrzenie zgłaszającej. 51-letni maszynista miał w organizmie 2,98 promila alkoholu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o losie amatora jazdy „na podwójnym gazie”.


Komentarze