Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Bielsko-Biała: Telefon wsparcia dla niesłyszących

Wiadomości
Telefon wsparcia dla niesłyszących oraz słabo słyszących, które mają problem związany z zagrożeniem koronawirusem, uruchomił Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej. Kontakt odbywa się przez SMS na numer 530 560 611 – podało starostwo bielskie.

Małgorzata Malinowska, dyrektor placówki, poinformowała, że chodzi o sprawy związane z zakupami lub lekami oraz o wsparcie psychiczne. "Uruchamiamy kontakt sms. Krótkie wiadomości tekstowe można przesyłać pod numer telefonu 530 560 611" – powiedziała.

Rzecznik starostwa Magdalena Fritz przypomniała, że pracownicy Ośrodka udzielają wsparcia psychologicznego przez całą dobę. 

"Wcześniej wyszli z propozycją wsparcia zdalnego mieszkańców powiatu bielskiego, którzy nie radzą sobie z obecną sytuacją. Można do ośrodka dzwonić i pisać. Pracownicy zapewniają również osobom starszym i samotnym niezbędne wsparcie przy zrobieniu zakupów lub wykupieniu leków" – podkreśliła.

Z Ośrodkiem można się skontaktować telefonicznie pod numerami(33) 8146221 oraz 8119900, e-mail poikbielsko@interia.pl, a także poprzez Facebooka, aplikację Messenger lub Skype z możliwością rozmów wideo.

Żródło: (PAP)
foto: tvp.pl


Komentarze