Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-2 °C
AAA

Bielsko-Biała. Zmiany organizacji ruchu wokół największych cmentarzy

Wiadomości
Zmiany na bielskich nekropoliach oraz w ich pobliżu będą obowiązywać już od dziś aż do 4 listopada.

Przy największym cmentarzu – komunalnej nekropolii przy ul. Karpackiej, z ruchu wyłączone zostaną ulice: Łuczników (z wyjątkiem dojazdu do domów dla mieszkańców) oraz Karpacka boczna, dawna Łamana (bez wyjątków). Po prawej stronie ul. Działowej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania.

Na parkingach obowiązywał będzie jednokierunkowy ruch okrężny. Wjazd na nie z ul. Karpackiej będzie możliwy jedynie na zasadzie skrętu w prawo. Nie będzie można skręcić tam jadąc od strony Kamienicy. Wykluczony będzie też postój na placu przed cmentarzem.

Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przewidziane są na górnym parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarza, na parkingu przy drodze dojazdowej do budynku administracyjnego Zieleni Miejskiej oraz na dalszym odcinku tej drogi.

1 listopada w godzinach od 8 do 18 autobusy do cmentarza komunalnego będą kursowały co kwadrans. W razie potrzeby zostaną uruchomione dodatkowe kursy na trasie od dworca PKP do Kamienicy.

Wokół cmentarza przy ul. Grunwaldzkiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na równoległych ulicach - Wita Stwosza i Kossaka, na ich odcinkach przebiegających między ulicami Grunwaldzką i Piastowską. Na Wita Stwosza dopuszczony będzie prawostronny postój przy krawężniku, równolegle do niego. Kierowcy muszą uważać na stoiska handlowe.

Wokół cmentarza przy ul. Cmentarnej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy na ul. Akademii Umiejętności od ul. Cmentarnej do ul. Gabrieli Zapolskiej, a także na ul. Zapolskiej od ul. Dawnej do ul. Żywieckiej. Drogowcy skorygują działanie sygnalizacji świetlnej: utworzona zostanie możliwość skrętu w lewo z ul. Żywieckiej w ul. Marii Skłodowskiej-Curie. (PAP)


Komentarze