Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Bielsko-Biała: ucieczkę przed policyjnym pościgiem zakończył w areszcie

Wiadomości
Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 20-latka, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekający przed pościgiem 20-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. 19-letni pasażer podjął próbę pieszej ucieczki przed stróżami prawa.

W piątek po południu kryminalni z bielskiej komendy uzyskali informację, że poszukiwany przez nich mężczyzna ma przemieszczać się swoim volkswagenem golfem ulicą Andersa w Bielsku-Białej. Policjanci pojechali w ten rejon i już po chwili zauważyli poszukiwanego przez nich volkswagena tankującego na stacji paliw.

Kiedy podjechali, aby zatrzymać pojazd i poruszających się nim mężczyzn, kierowca wsiadł i gwałtownie ruszył, pomimo tego, że pojazd był podłączony do dystrybutora LPG. Stróże prawa włączyli sygnały świetlne i błyskowe, powiadomili dyżurnego o zdarzeniu i podjęli pościg. Pasażer golfa widząc, co się dzieje, zaczął uciekać pieszo, a w ślad za nim ruszyło dwóch stróżów prawa. Volkswagen uciekał parkingowymi alejami i drogami dojazdowymi do pobliskich marketów, chcąc wydostać się z powrotem na Aleję gen. Andersa. Po drodze kierujący volkswagenem stwarzał swoją jazdą poważne niebezpieczeństwo dla innych kierujących i pieszych.

Na jednym z zakrętów kierowca golfa utracił panowanie i uderzył w barierę energochłonną. Uszkodził też ścigający go radiowóz. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Gdy został zatrzymany przez policjantów potwierdzili oni, że był poszukiwany. Okazało się także, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 19-letniego pasażera pojazdu, po krótkim pościgu pieszym, zatrzymali dwaj inni śledczy biorący udział w interwencji.

19-latek i jego o rok starszy kompan trafili do policyjnego aresztu. 20-letni bielszczanin został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za przestępstwa kryminalne, w związku z którymi poszukiwali go policjanci. Sąd, na wniosek śledczych, aresztował go na 3 miesiące. Losem 19-latka, który również ma na swoim koncie przestępstwa kryminalne, także zajmie się niebawem sąd.

foto: KMP Bielsko-Biała


Komentarze