Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Bielsko-Biała: policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwą kierującą

fot. pixabay.com
Kryminalny z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej udowodnił, że policjantem jest się całą dobę. W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Zatrzymana przez niego 31-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego miała w organizmie blisko dwa promile.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed północą w rejonie ulicy Kopernika w Żywcu, którą przejeżdżał będący już po służbie policjant z bielskiej „jedynki”.

Kryminalny z blisko 10-letnim doświadczeniem w Policji zauważył osobowe renault, którego sposób jazdy wskazywał, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy.

Samochód poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni, raz po raz zwalniając i gwałtownie przyspieszając bez powodu, dlatego śledczy natychmiast powiadomił dyżurnego żywieckiej komendy powiatowej.

Policjant wykorzystał bezpieczny moment, w którym zajechał renault drogę, a po podejściu do siedzącej za kierownicą młodej kobiety, zabrał jej kluczyki. Przybyli na miejsce mundurowi z żywieckiej drogówki zbadali jej stan trzeźwości.

31-latka miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi jej do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KMP w Bielsku0-Białej