Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Bielsko - Biała: Po zderzeniu 8 samochodów udrożniony ruch na ekspresówce

Wiadomości
W kilkadziesiąt minut po zderzeniu ośmiu samochodów na jezdni trasy S52 w Bielsku-Białej, w kierunku Cieszyna, w piątek rano udrożniony został ruch pojazdów. Ruch odbywał się tam jednym pasem, uszkodzone pojazdy powinny zostać usunięte do godziny.

Jak poinformował PAP aspirant sztabowy Roman Szybiak z bielskiej policji, do zderzenia – początkowo sześciu pojazdów – doszło na dość prostym odcinku drogi, między zjazdami na centrum handlowe i Wapienicę, w trudnych warunkach atmosferycznych, w silnym deszczu.

Kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków jazdy, najprawdopodobniej przestraszył się i zahamował, doprowadzając do zderzenia, w którym wzięło udział łącznie sześć samochodów. Z tego zdarzenia jedna osoba – bez poważniejszych obrażeń – trafiła na diagnostykę szpitalną”
powiedział policjant

Jak dodał, następnie w uszkodzone samochody uderzyły jeszcze dwa inne pojazdy, których kierowcy najprawdopodobniej zagapili się.

Rzecznik bielskiej policji ocenił, że zdarzenie zostanie najprawdopodobniej uznane ostatecznie za kolizję drogową. Oszacował, że usuwanie uszkodzonych pojazdów z drogi powinno zakończyć się do ok. godz. 9. Ruch odbywa się już drugim pasem ekspresowej trasy.(PAP)


Komentarze