Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Bielsko Biała: Odwołany sylwester i jarmark bożonarodzeniowy!

Wiadomości
Nie będzie tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego na bielskiej starówce oraz sylwestrowej zabawy "pod chmurką", skromniejsza będzie też świąteczna iluminacja; to wszystko z powodu epidemii – poinformował w niedzielę bielski magistrat.

Muszę z przykrością poinformować, że nie będzie w tym roku "Świąt na Starówce" i nie zostanie przygotowany Sylwester. Niemal całkowicie rezygnujemy z świątecznego oświetlenia miasta. (...) Nawet nie wspominając o kosztach, które musimy ciąć w związku z trudną sytuacją finansową miasta, to - gdy mamy częściowy lockdown - nie możemy robić iluminacji. Musimy przetrwać ten trudny czas, ograniczając wydarzenia

powiedział cytowany w komunikacie prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Zadeklarował jednak, że na centralnym pl. Chrobrego pojawi się choinka. Tradycyjnie ustawione zostaną też świetlne postacie bohaterów kreskówek Studia Filmów Rysunkowych.

Miasto nie zorganizuje też zabawy sylwestrowej pod gołym niebem.

Jarmark bożonarodzeniowy organizowany był na starówce od wielu lat i gromadził rzesze bielszczan. Bielsko-Biała chlubi się też dekoracjami świetlnymi. Uchodzi za jedno z najpiękniej ozdobionych przed Bożym Narodzeniem miast w Polsce. (PAP)

Foto: Wikipedia.pl


Komentarze