Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Bielsko-Biała: koniec remontu przejścia podziemnego

Wiadomości
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył remont przejścia podziemnego pod al. gen. Władysława Andersa, łączącego podzielone tą aleją części osiedla Karpackiego.

Przejście podziemne pod al. gen. Władysława Andersa wybudowane zostało w 1994 roku według powszechnie stosowanych wówczas technologii oraz standardów wykończenia. Obecnie, z uwagi na upływ czasu, zużycie elementów obiektu, w tym elementów wyposażenia, oraz widoczne niszczenie przez wandali Miejski Zarząd Dróg zdecydował o przeprowadzeniu remontu obiektu. Wyremontowano konstrukcję przejścia, jego wyposażenie i oświetlenie. W obiekcie zamontowano system monitorowania wizyjnego.

Prace objęły naprawę posadzki i schodów, uzupełnienie odwodnienia, renowację ścian - w tym usunięcie licznych warstw graffiti, wykonanie nowych tynków i zabezpieczenie ścian w systemie antygraffiti. Wszystkie balustrady przejścia zostały dostosowane w zakresie wysokości do obowiązujących przepisów i zabezpieczone antykorozyjnie. Istniejące dotąd oświetlenie, nieodpowiadające aktualnym wymogom, zostało wymienione na oprawy LED-owe. W efekcie obiekt jest lepiej doświetlony, bezpieczniejsze i bardziej przyjazny użytkownikom. 

Remont przejścia trwał od lipca do października 2020 r., kosztował 240.000 zł. Z jego efektów szczególnie ucieszył się radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Roman Matyja.

Moje długotrwałe starania dotyczące remontu przejścia podziemnego na osiedlu Karpackim odniosły skutek. Miejski Zarząd Dróg przeprowadził prace polegające na wykonaniu nowych tynków i pomalowaniu ścian i sufitu, specjalnymi farbami antygraffiti. W przejściu zamontowano nowe oświetlenie liniowe, które nareszcie spełnia swoją funkcję. Przed wejściem po obu stronach, oraz w samym przejściu zamontowano 3 kamery monitoringu miejskiego. Teraz jest estetycznie i bezpiecznie”
Roman Matyja

info. prasowa


Komentarze