Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Bielsko-Biała chce zbudować łącznik między wylotowymi ulicami

Wiadomości
Bielsko-Biała chce zbudować drogę łączącą dwie ulice wylotowe z miasta: Warszawską na północ i Krakowską na wschód. Pierwszym etapem jest wykonanie koncepcji projektowej. Komunalny Miejski Zarząd Dróg podał, że zainteresowane są tym cztery podmioty.

Zarząd w dokumentacji przetargowej poinformował, że firma, z którą podpisana zostanie umowa, będzie miała do 300 dni na realizację zadania. Zaznaczył jednocześnie, że na jego realizację przeznaczonych zostało 800 tys. zł.

Do przetargu stanęły cztery podmioty. Z protokołu z otwarcia ofert wynika, że dwa z nich zaproponowały kwotę niższą niż wynosi limit samorządu: 639,5 tys. zł oraz 667,9 tys. zł. Pozostałe propozycje opiewają na 817,9 tys. zł i 849,9 tys. zł. W Zarządzie trwa obecnie procedura wyłaniania wykonawcy.

To już trzecie podejście Zarządu do tego zadania. Poprzednie przetargi zostały unieważnione.

Zakres dokumentacji obejmuje wykonanie koncepcji budowy nowej drogi o długości ok. 3,7 km, łączącej ul. Warszawską w rejonie skrzyżowania z ulicą Czechowicką i ul. Krakowską w rejonie S1 w Bielsku-Białej. Koncepcja ma m.in. obejmować budowę układu drogowego, który będzie powiązany z centrum przesiadkowym mającym powstać na wschód od istniejącej linii kolejowej. Wykonawca będzie musiał też przygotować m.in. zbiorcze zestawienie kosztów.

Połączenie ulic Krakowskiej i Warszawskiej nowym łącznikiem to jeden z elementów planowanego do budowy w Bielsku-Białej centrum przesiadkowego. (PAP)


Komentarze