Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Bez opóźnień na maturach

Wiadomości
50 fałszywych zgłoszeń trafiło dziś do szkół w województwie śląskim, w których przeprowadzano kolejną część matur. Tym razem zarówno dyrektorzy szkół, jak i policjanci – spodziewając się podobnych zgłoszeń, jak w poniedziałek i wtorek, znacznie szybciej reagowali.

We wtorek z powodu alarmów bombowych – których w woj. śląskim było ponad 70 – egzamin maturalny z matematyki w 30. szkołach rozpoczął się z opóźnieniem.

Dziś egzamin ruszył o czasie, co jest przede wszystkim zasługą policji, ponieważ patrole były od wczoraj przy każdej szkole. Policja pilnowała szkół, dyrektorzy plombowali szkoły czy sale po wczorajszym egzaminie. Przebiegało to sprawniej.”
Robert Wanic, dyrektor OKE w Jaworznie

W środę rano rozpoczął się pisemny egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych na maturze.

Sprawców fałszywych alarmów poszukuje policja. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. (PAP)


Komentarze