Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Będzińscy policjanci uratowali 12-latka, który w łazience zatruł się czadem

Wiadomości
Policjanci z będzińskiej patrolówki uratowali 12-letniego chłopca. Dzięki działaniom stróżów prawa, chłopiec odzyskał przytomność po zatruciu tlenkiem czadu. Szybka reakcja mundurowych oraz podjęte czynności ratunkowe spowodowały, że uspokoiła się również zmartwiona mama chłopca.

Kilka dni temu policjanci z będzińskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie od dyżurnego jednostki, aby pilnie udać się do jednego z mieszkań na osiedlu Syberka, gdzie w wannie znajdował się 12-letni, nieprzytomny chłopiec. Mundurowi po chwili zjawili się w mieszkaniu zgłaszającej. Stróże prawa po wejściu do środka od razu otworzyli wszystkie okna w celu przewietrzenia pomieszczeń, gdyż zdawali sobie sprawę, że mogło dojść do zatrucia czadem. Policjanci sprawdzili stan chłopca i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Za pośrednictwem dyżurnego będzińskiej jednostki wezwali załogę pogotowia. Policjanci po ocenie stanu poszkodowanego, cały czas monitorowali jego funkcje życiowe do przyjazdu ratowników medycznych. 12-latek oddychał, miał wyczuwalne tętno, jednak był nieprzytomny. Mundurowi ułożyli nastolatka w bezpiecznej pozycji, zapewniając mu bezpieczeństwo przy czym cały czas sprawdzali jego stan.

Kolejnym krokiem było uspokojenie zrozpaczonej mamy chłopca. Nastolatek przed przyjazdem pogotowia odzyskał przytomność, jednak logiczne porozumiewanie się z nim było utrudnione. Policjanci przekazali poszkodowanego służbom ratowniczym. W związku z silnym zatruciem tlenkiem węgla chłopiec został przetransportowany do szpitala celem hospitalizacji.

Następnego dnia na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie inspektora Arkadiusza Więcka wpłynęły podziękowania od kobiety zgłaszającej interwencję (skan podziękowań dostępny w galerii zdjęć).

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Będzinie


Komentarze