Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
25 °C
AAA

Będą kontrole podczas wesel w woj. śląskim?

Wiadomości
Jeśli będą powstawały listy gości na weselu, będzie można przyjechać i skontrolować, czy rzeczywiście bawi się tam tyle osób, ile podał organizator - mówił w ostatnim "Gościu Wydarzeń" minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju znów się pogorszyła. Nagły wzrost liczby przypadków chorych z koronawirusem, zmusił Ministra Zdrowia do wcześniejszego zakończenia urlopu. Jednym z ognisk, jakie zostały zlokalizowane w ostatnim czasie, okazują się być imprezy weselne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na sali może przebywać obecnie maksymalnie 150 osób. 


(Jeżeli będzie to konieczne), możliwe jest np. wprowadzenie zgłoszeń liczby oraz personaliów gości wesela - wyjaśnił w wywiadzie szef resortu. 

Zapowiedź Łukasza Szumowskiego może oznaczać w przyszłości niezapowiedziane kontrole ze strony pracowników podległych mu służb, które będą weryfikowały czy obowiązujące zasady reżimu sanitarnego są przestrzegane. 

Przypomnijmy, że tylko w ciągu ostatnich dwóch dni w naszym kraju przybyło ponad tysiąc nowych chorych na koronawirusa. Największą grupę stanowią mieszkańcy województwa śląskiego. 


Źródło: polsatnews.pl


Komentarze