Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Awantura w Sejmie! Posłowie opozycji zablokowali obrady!

Wiadomości
Do ogromnej awantury doszło przed chwilą w sali sejmowej. Posłowie i Posłanki opozycji zablokowali obrady domagając się interwencji w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Posłowie opozycji przyszli do sejmu z transparentami domagającymi się pilnego zajęcia się sprawą orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. 

Na sali sejmowej słuchać okrzyki "Skandal" czy "Konstytucja". 

Posłów, którzy zablokowali możliwość dalszego prowadzenia obrad Marszałek Ryszard Terlecki przywoływał do porządku. Niektórzy zostali też wykluczeni z dalszych obrad sejmu w dniu dzisiejszym. 

Cześć posłów domagała się ogłoszenia przerwy w obradach. W związku z brakiem możliwości prowadzenia dalszych prac Sejmu z obecności wykluczeni zostali między innymi Poseł Sławomir Nitras i Posłanka Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej, do których Terlecki wezwał straż marszałkowską, celem usunięcia ich z sali sejmowej.   

Finalnie Marszałek Terlecki ogłosił 10 minut przerwy i zwołał Konwent Seniorów. Po przerwie na Konwent Seniorów, Ryszard Terlecki ogłosił przerwę w obradach do godziny 11:30.

Foto: PAP


Komentarze