Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Arkadiusz Milik kupił były stadion Rozwoju Katowice?

#Regionalna piłka
fot. materiał prasowy OM
Stadion przy ul. Zgody w Katowicach sprzedany! Kto kupił ten obiekt? Najprawdopodobniej zdecydował się na to piłkarz, który swoją bogatą karierę rozpoczął właśnie w sąsiedztwie kopalni Wujek.

We wtorek media obiegła informacja dotyczące byłego stadionu Rozwoju Katowice przy ulicy Zgody. Od 2019 roku obiekt stoi pusty i niszczeje. Powodem były problemy finansowe Rozwoju, który musiał zrezygnować z wynajmowania od Spółki Restrukturyzacji Kopalń stadionu. W przeszłości obiekt należał pod kopalnię Wujek.

SRK rozstrzygnęła przetarg na zakup stadionu przy ul. Zgody i działek znajdujących się w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Spółka nie chciała informować o tym, kto i za ile kupił stadion. Jak informuje Katowice24.info, stadion, na którym grał Rozwój Katowice, miała kupić spółka, w którym głównym udziałowcem jest Arkadiusz Milik.

To bardzo ważne miejsce dla piłkarza obecnie grającego dla Olympique Marsylia. Milik swoją karierę piłkarską rozpoczął właśnie przy ul. Zgody w barwach Rozwoju Katowice. Do klubu "zaprowadził" go jego wujek, który pracował w Rozwoju. Ostatecznie Milik 1 lipca 2011 roku trafił do Górnika Zabrze, gdzie trenerem był przyszły selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

 


Komentarze