Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Areszt dla sprawcy szaleńczego rajdu zakończonego potrąceniem i kolizją w centrum Częstochowy

Wiadomości
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Częstochowie
Mieszkaniec Częstochowy, który wsiadł za kierownicę bmw pomimo sądowego zakazu i spowodował poważny wypadek drogowy usłyszał wczoraj zarzuty. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i ucieczki z miejsca zdarzenia na 3 miesiące trafił za kratki. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 15 listopada 2021 roku. Kierujący bmw poruszając się z nadmierną prędkością aleją Wolności, zlekceważył sygnalizację świetlną nakazującą zatrzymanie się i przejechał przez przejście, na którym znajdowali się piesi. Niestety w wyniku tego szaleńczego rajdu, bardzo ciężko ranny został 47-letni mężczyzna, który nie zdążył uciec przed rozpędzonym samochodem. W stanie krytycznym trafił do szpitala.

Mężczyzna siedzący za kierownicą bmw uciekł z miejsca wypadku. Jednak około 200 metrów dalej spowodował kolizję, w wyniku której musiał zatrzymać auto z powodu poważnych uszkodzeń.
Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Częstochowy, który miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Śledczy z częstochowskiego Wydziału Kryminalnego przesłuchali świadków, skrupulatnie przejrzeli nagrania z monitoringu, wykonali szczegółowe ustalenia, by w środę, 17 listopada, całość zgromadzonych materiałów przekazać prokuratorowi.

Ten, na podstawie zebranych danych, postawił 47-latkowi zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował, że mężczyzna kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie proszą osoby, które były świadkami zdarzenia, oraz względem których kierujący bmw spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub posiadają nagrania rejestrujące niebezpieczną jazdę sprawcy przestępstwa o kontakt pod numerem telefonu 47 85 812 80, lub z najbliższą jednostką Policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie


Komentarze