Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Antoni Piechniczek pomoże wybudować nowy stadion dla Ruchu?

Wiadomości
Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Chorzowa legendarny trener piłkarski odebrał honorowe obywatelstwo miasta. Gratulacje złożył mu m.in.: prezydent Andrzej Kotala. Czy Piechniczek pomoże w budowie nowego stadionu dla Ruchu?

IX sesja Rady Miasta Chorzów rozpoczęła się od uroczystego wręczenia honorowego obywatelstwa dla Antoniego Piechniczka. Legendarny trener reprezentacji Polski urodził się właśnie w Chorzowie. To w tamtejszym Ruchu spędził większość swojej kariery piłkarskiej. Przez rok był też trenerem drużyny "Niebieskich".

Z olbrzymią satysfakcją odbieram to obywatelstwo”

Antoni Piechniczek

Podczas swojego przemówienia Piechniczek podkreślił, że Ruch Chorzów ukształtował jego życie. - Urodziłem się w rodzinie współzałożycieli Ruchu Chorzów - w rodzinie Bartoszków. To wpłynęło na moją chęć rozwijania kariery piłkarskiej. Widziałem codziennie, jak Gerard Cieślik zmierzał rowerem na treningi (...) Ruch Chorzów w latach 60-tych był oknem na świat.

 

To bardzo ważne słowa, zwłaszcza jak spojrzymy na aktualną sytuację Ruchu Chorzów. Klub po raz pierwszy w historii znalazł się na czwartym poziomie rozgrywkowym. Do tego od kilku lat balansuje na krawędzi bankructwa. Ponadto kibice domagają się nowego stadionu dla swojej ulubionej drużyny. Nie ma co ukrywać. Obiekt przy ul. Cichej 6 jest już historycznym skansenem.

Właśnie podczas dzisiejszego zebrania Rady Miasta ma zostać podjęta decyzja o losach nowego stadionu. Kilka dni temu "Sport" poinformował, że miasto otrzymało już projekt budowy. Dzisiaj Rada zdecyduje, czyzabezpieczy środki finansowe na tę inwestycję. W Silesia24 wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik przyznał, iż problemy z budową stadionu wynikają z nowego prawa podatkowego. Obniżenie PIT do 17 procent i zniesienie opodatkowania osób do 26 r.ż. negatywnie wpłynie na budżet wielu samorządów.

Jednak kibice nie są zainteresowani tłumaczeniami ze strony Kotali i jego współpracowników. Zapowiedzieli na 5 września manifestację w sprawie stadionu dla Ruchu. Chcą w ten sposób wywołać presję i zmusić władze do spełnienia ich żądań. Być może Antoni Piechniczek, jako honorowy obywatel, wpłynie na pozytywne rozpatrzenie decyzji dot. nowego obiektu.

Foto: Wikipedia - Antoni Piechniczek z lewej


Komentarze