Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Aktorka Anna Dereszowska zaangażowała się w rozwój Centrum Zdrowia w Mikołowie

"Urodziłam się w Mikołowie, co więcej, mimo że od wielu lat mieszkam w Warszawie, również w Mikołowie urodziłam dwójkę moich dzieci. Przyjechałam rodzić właśnie tutaj z kilku powodów..." - podkreśla Anna Dereszowska.

Anna Dereszowska została ambasadorką akcji społecznej "Kobiety kobietom". Dobrze znana szerokiej publiczności aktorka zaangażowała się w plany rozwojowe Centrum Zdrowia w Mikołowie, związane z polepszeniem standardów porodowych w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym tej placówki.

Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego dr Robert Kiełbasiński wraz z Zespołem wdraża w życie plan modernizacji Oddziału na miarę XXI wieku.

Centrum Zdrowia w Mikołowie rozpoczyna Projekt "Dwa Światy", mający na celu przebudowę sali chorych na wygodny i funkcjonalny apartament. Pacjentka będzie mogła spędzić tu czas do porodu i zaraz po nim z osobą najbliższą. Wystrój nowej Sali nawiązuje do domowej sypialni i pokoju dziennego. Jest tu czas na relaks, sen, kąpiel, prawidłowe oddychanie oraz cierpliwe czekanie na narodziny dziecka. W tym miejscu najważniejsza jest kobieta i jej indywidualne potrzeby.

Projekt "Dwa Światy" realizowany jest w ramach Akcji Społecznej Powiatu Mikołowskiego i Centrum Zdrowia w Mikołowie wraz z Partnerami.

Całym sercem wspieram tę akcję i się w nią angażuję. Gdyby przyszło mi, a zupełnie szczerze bardzo bym chciała, urodzić jeszcze jedno dziecko, to z całą pewnością również przyjechałabym je rodzić do Mikołowa

dodaje Anna Dereszowska.

Akcja "Kobiety kobietom" to długofalowe przedsięwzięcie społeczne na rzecz Szpitala Powiatowego w Mikołowie - jego pacjentek, mieszkanek powiatu, ale nie tylko. Akcja ta składać będzie się z szeregu wydarzeń i działań skierowanych właśnie do kobiet. Jej celem jest promocja zdrowia wśród Pań oraz realizacja w/w planów związanych z modernizacją oddziału ginekologiczno-położniczego mikołowskiego Centrum Zdrowia, związanych m.in. z zakupem specjalistycznej wanny do porodów w wodzie oraz koła porodowego. Koszt zakupu wanny do porodu wynosi 45.000,00zł., a koła porodowego 135.000,00zł.

Akcja ma charakter międzypokoleniowy: 

Możemy spojrzeć jako kobiety na to samo zagadnienie, ale każda z innej perspektywy, z innego punktu widzenia. Jesteśmy na różnych etapach życia, mamy inne wartości, oczekiwania. Ale ważne jest to, że dążymy do tego samego celu.

mówi ambasadorka akcji Dorota Podlodowska - Graczyńska

Pierwsze wydarzenia tej akcji planowane są już na miesiące wakacyjne, kolejne rozpoczną się od września i będą miały charakter cykliczny. Wszystko uzależnione będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Foto: facebook.com/CentrumZdrowiaMikolow


Komentarze