Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Andrzej Stróżny będzie nowym szefem CBA, zastąpi Ernesta Bejdę

Wiadomości
Obecnie szef delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Katowic ma zastąpić Bejde w najbliższych dniach - informuje dziennik Rzeczpospolita, a także TVP Info.

Ernesta Bejdę, w związku z końcem jego kadencji, na stanowisku szefa CBA zastąpi funkcjonariusz ABW, szef delegatury w Katowicach płk Andrzej Stróżny; będzie on powołany na pełniącego obowiązki szefa CBA na trzy miesiące - poinformował portal TVP Info.

Czytaj także: CBA w sosnowieckim szpitalu im. Św. Barbary

Andrzej Stróżny zaczął pracę w policji w 1992 r. pod obyciu zasadniczej służby wojskowej. Przez kolejne lata wspinał się przez kolejne szczeble kariery policyjnej, odbywając liczne kursy, w tym kursy oficerskie. Służbę w policji zakończył jako starszy aspirant pełniący funkcję zastępcy naczelnika wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Jesienią 2006 r. przeniósł się z policji do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, do delegatury katowickiej, gdzie objął stanowisko dyrektora departamentu postępowań karnych. W związku z przeniesieniem do ABW odbył kolejne kursy oficerskie. (PAP)

Foto: CBA


Komentarze