Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
19 °C
AAA

Andrea Bocelli wystąpi na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie

Andrea Bocelli – współczesna ikona muzyki zaśpiewa na słynnym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tym samym będzie to jeden z największych koncertów artysty w Polsce. Mistrz włoskiego belcanta tak uwielbiany w naszym kraju zaprezentuje swoje największe przeboje 26 sierpnia 2023 roku. Bilety do sprzedaży trafią 31 stycznia 2022. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

Popularność Andrei Bocellego w Polsce i na całym świecie nie słabnie! Artysta wymieniany jest w jednym szeregu z największymi gwiazdami muzyki, bez podziału na style i gatunki. Jego utworami zachwycają się fani, którzy jednocześnie słuchają bardzo różnorodnych wokalistów i zespołów. To sprawia, że na koncertach obok siebie siedzą ludzie właściwie o wszystkich poziomach wykształcenia, odmiennych zawodach i w każdym wieku. Takie jednoczenie się w muzyce to wielki dar, a Andrea Bocelli jest chyba jedynym współczesnym artystą, który posiadł jego tajemnicę. Jednocześnie włoski tenor stał się już uznaną w świecie marką i synonimem najlepiej sprzedających się koncertów, legendą za życia, nie mniejszą niż najsłynniejsze gwiazdy rocka i popu. Popularnością już dawno przewyższył Trzech Tenorów: Luciano Pavarottiego, Placido Domingo, Jose Carrerasa, do których był porównywany w początkowych latach kariery. Obecnie nie ma drugiego artysty łączącego muzykę operową i rozrywkową, który choć w połowie mógł dorównać sławą Bocellemu. W duecie z włoskim tenorem występują największe współczesne gwiazdy popu, m.in. Celine Dion, Ed Sheeran, Dua Lipa czy Jennifer Lopez. 

Stadion Śląski to arena zmagań sportowych, ale też doskonale miejsce dla organizacji wydarzeń kulturalnych i koncertów gwiazd światowej sławy. Zarząd i Sejmik wspierają Stadion Śląski umacniając jego znaczenie jako doskonałego gospodarza dużych imprez

mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Kocioł Czarownic jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aren sportowych w naszym kraju, miejscem, które najmocniej identyfikuje region. Po wieloletniej przebudowie, na nowo otwarty w październiku 2017 roku, stał się największym stadionem w Polsce, mogącym pomieścić widownię koncertową w liczbie 85.000 osób!

Jesteśmy największą areną koncertową w Polsce. Warto przy tym nadmienić, że artyści, którzy dotychczas u nas występowali, byli pod wrażeniem akustyki, jaka panuje w tym miejscu. Jestem przekonany, że występ znamienitego tenora będzie niezapomnianym wydarzeniem muzycznym na najwyższym poziomie”

mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

Andrea Bocelli wpisuje się swoją postacią w legendę Stadionu Śląskiego w Chorzowie. To tutaj właśnie swoje największe sukcesy odnosiła przed laty polska reprezentacja piłki nożnej. Tam też występowały takie sławy jak: Rolling Stones, Metallica, U2, Phil Collins czy Guns N’Roses. Włoski tenor swoim koncertem w tym miejscu w 2023 roku z pewnością zapisze się w historii stadionu jako jedna z najjaśniejszych gwiazd światowej muzyki i na zawsze stanie się legendą tego miejsca.

Stadion Śląski w swojej 65-letniej historii gościł światowe gwiazdy muzyki. Jesteśmy dumni, że do ich grona dołączy jeden z największych współczesnych tenorów, legendarny Andrea Bocelli. Magia Stadionu Śląskiego w połączeniu z niesamowitym głosem włoskiego artysty, sprawi, że będzie to niezapomniany koncert, który zostanie w pamięci uczestników na długie lata. Cieszymy się z tego faktu i z niecierpliwością oczekujemy występu Andrei Bocellego na Stadionie Śląskim, który odbędzie się w 2023 roku”

 mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Andrea Bocelli już wielokrotnie występował w Polsce, w tym także na największych arenach sportowych. W poprzednich latach artysta śpiewał na Stadionie Wrocław oraz na stadionach Legii i Gwardii w Warszawie czy Cracovii w Krakowie. W 2019 roku z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego publiczność wysłuchała jego największych przebojów na Stadionie Lecha w Poznaniu. W tym roku, 19 sierpnia włoski tenor wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. 

Po raz ostatni artysta zaśpiewał w naszym kraju jesienią 2021 roku. Wystąpił na kameralnym koncercie w katowickim NOSPR-ze dla rodzin ofiar wydarzeń w kopalni Wujek. Dwa dni po tym wydarzeniu na oficjalnym profilu artysty na Facebooku ukazał się jego post: „Kocham Polskę, kraj papieża Jana Pawła II, kocham wrażliwość jego mieszkańców, kocham wielkich artystów, których obdarował światu, pomniki i kościoły, które górują nad wieloma jego miastami (…)”

Polska publiczność kocha także Bocellego, jego głos i charyzmę, a w śpiewie odnajduje ukojenie od codzienności. Włoski tenor najbardziej znany jest z wykonań utworów: „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere”, „E Più Ti Penso”, „Vivo per lei” czy „Nessun dorma” i „Va Pensiero”. Ze swoim melancholijnym i emocjonalnym brzmieniem, mocnym i uniwersalnym głosem łączy w sobie zarówno włoskie belcanto, jak i cechy opery klasycznej. Andrea Bocelli nie ma sobie równych w wykonywaniu romantycznych ballad. A jego pełne zaangażowania operowe role nadają klasyce wyrazu. Wszystko to czyni z niego niedościgniony wzór sceny muzycznej. Teraz będzie mogła się o tym przekonać szeroka publiczność na Śląsku. 

Już dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że czekający nas koncert w Chorzowie będzie niezwykły. Współczesna legenda światowych scen wystąpi tym razem na sportowej arenie, na której grali Pele, Kazimierz Deyna, Włodzimierz Lubański, Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski i gdzie biało-czerwoni odnosili swoje największe sukcesy. To tutaj pierwszy raz w historii Polacy wygrali z Anglią 2:0 w eliminacjach Mistrzostw Świata w 1973 roku i tu zanotowano niepobity rekord frekwencji w liczbie 120 tysięcy kibiców na stadionie w naszym kraju. „Nessun Dorma” czy „Time to Say Goodbye” w wykonaniu Andrei Bocellego w śląskim Kotle Czarownic wybrzmią pięknie i pozostawią wspomnienia na długie lata. Serdecznie zapraszam na to wydarzenie”

mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM. 

Andrea Bocelli podczas swoich koncertów na całym świecie występuje z gośćmi specjalnymi, wśród których są m.in. śpiewaczki operowe i popowe, uznani instrumentaliści solowi, a także jego syn Matteo oraz córka Virginia. Na scenie towarzyszy im orkiestra symfoniczna. W Chorzowie tenor również wystąpi z zaproszonymi przez siebie artystami. O tym, kto to będzie – z całą pewnością dowiemy się w późniejszym czasie. Wydarzenie odbędzie się 26 sierpnia 2023 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety trafią do sprzedaży 31 stycznia 2022 roku o godzinie 12:00 i dostępne będą na www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.  

 


Komentarze