Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
19 °C
AAA

Alkohol tylko dla zaszczepionych? To propozycja doradcy premiera

Wiadomości
Polska pójdzie śladem Kanady? W naszym kraju prawie każdy lubi się napić procentów. Czy ograniczenia dla niezaszczepionych podniosą statystyki?

Rada medyczna do spraw COVID-19 przy premierze prawie przestała istnieć. Odeszło z niej 13 z 17 członków. Byli sfrustrowani tym, że ich zalecenia nie są wprowadzane w życie. Proponowali między innymi wprowadzenia obowiązku szczepień dla niektórych grup zawodowych i weryfikację paszportów covidowych. W radzie pozostał profesor Andrzej Horban, który od początku epidemii w Polsce regularnie komentuje w mediach aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju.

Tak też było podczas programu WP Newsroom. Profesor Horban skomentował zdarzenia dotyczące rady medycznej. Jak stwierdził, nie zdziwiła go decyzja koleżanek i kolegów. - Widzimy, co się dzieje, rozmawiamy z chorymi, którzy się nie zaszczepili.Te rozmowy są frustrujące. Te właśnie frustracje powodują, że tak, a nie inaczej się zachowujemy - mówił lekarz. W programie portalu Wirtualnej Polski został zapytany też o pomysł prosto z Kanady. W tym państwie w Ameryce Północnej rząd wprowadził zakaz sprzedaży alkoholu dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. 

Profesor Horban popiera ten pomysł, ale jak stwierdził w rozmowie z WP, dałoby to tylko chwilowy efekt. - To mogłoby w Polce przynieść pewien efekt. Tylko, że na Podlasiu znają sposoby, jak ominąć tego typu zakazy - ocenił. Według niego Polacy szybko znaleźliby sposób, żeby omijać to prawo, a jako przykład nieprzypadkowo pojawiło się Podlasie, gdzie poziom szczepień jest niski.


Komentarze