Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Akcja zbierania pieniędzy na respirator dla Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach

Miasta
Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach wraz ze społecznością akademicką prowadzi zbiórkę pieniędzy na respirator dla pacjentów Oddziału Intensywnej Terapii dotkniętych chorobą COVID-19. Organizatorzy, za pomocą strony zrzutka.pl, chcą zebrać 140 tys. zł.

Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach rocznie leczy około 30 tys. pacjentów, a na Oddziale Intensywnej Terapii - około 95. Pomysł na akcję wsparcia tej placówki zrodził się w środowisku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

„Społeczność akademicka jest szczególnie uwrażliwiona na potrzeby społeczne, a więc gotowa do pomocy, gdy zaistnieje taka potrzeba. W sytuacjach kryzysowych potrafi się zmobilizować i podejmować działania pomocowe. Wobec ograniczonych możliwości praktycznej pomocy, śląska społeczność akademicka chce czynić dobro wspierając finansowo szpital, aby ułatwić zakup sprzętu niezbędnego w walce z COVID-19” - zaznaczają organizatorzy zbiórki.

Pomysł na zrzutkę powstał w środowisku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w odpowiedzi na pilną potrzebę zaopatrzenia Szpitala w respiratory dla pacjentów z koronawirusem. Zbiórkę przygotowało Koło Naukowe Etyki działające przy UE w Katowicach

Więcej o akcji można znaleźć pod adresami: https://zrzutka.pl/respirator-dla-aniolow-strozow oraz https://www.facebook.com/RespiratorDlaAniolowStrozow. (PAP)

fot. FB