Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Abp Jędraszewski o tym, że Polska nie może być krajem matek mordujących dzieci

Wiadomości
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska - Filckr
Abp Marek Jędraszewski nie boi się ostrych słów. Podczas Bożego Ciała w Krakowie cytował kardynała Wyszyńskiego, wspominając o aborcji i pijaństwie.

Abp Marek Jędraszewski podczas procesji Bożego Ciała w Krakowie przy jednym z ołtarzy wygłosił kazanie. W swojej przemowie wielokrotnie cytował kardynała Stefana Wyszyńskiego w kontekście silnej Polski oraz naszej historii. 

Media i część polityków zwróciła uwagę na wypowiedź o mordowaniu dzieci.

Obyście nie poddali się wygodnictwu, egoizmowi i wrogości życia! Obyście nie naśladowali modnych lalek, których pełne są teatry, kabarety, kawiarnie, redakcje. Obyście nie naśladowali kobiet, wyśmiewających matki, które urodziły Polsce i Kościołowi trzecie, czwarte, czy piąte dziecko. Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!”

abp jędraszewski zacytował słowa kard. wyszyńskiego w krakowie

Abp Jędraszewski nawoływał też do zachowania biologicznej ciągłości narodu. Powiedział też - Najważniejszym elementem zespalającym nasze polskie dzieje jest chrześcijaństwo. Dobitnie mogliśmy przekonać się o tym zarówno w czasach zaborów, jak i w całym pięćdziesięcioleciu zwartym między latami 1939 i 1989. Gdy zabrakło państwa polskiego lub gdy jego suwerenność była poważnie osłabiona, siłą narodu był wtedy Kościół, który w dużej mierze brał na siebie także te sprawy i obowiązki, które w czasie wolności spoczywają zwykle na strukturach państwowych.


Komentarze