Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

A4 Katowice-Kraków. Ponowne nocne zamknięcie bramek w Mysłowicach!

Kierowcy jadący wieczorem i w nocy z najbliższego czwartku na piątek autostradą A4 w kierunku Katowic napotkają na utrudnienia w okolicach placu poboru opłat w Mysłowicach, gdzie zaplanowano montaż tzw. bramownicy. Na około pół godziny ruch będzie tam wstrzymany całkowicie.

Na bramkach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, w związku z którą część pasów będzie niedostępna dla kierowców. Przed godziną trzecią w nocy, 30 października br., nastąpi krótkotrwałe całkowite wstrzymanie ruchu na bramkach w stronę Katowic

podała w środę zarządzająca odcinkiem autostrady A4 Katowice-Kraków spółka Stalexport Autostrada Małopolska.

Zarządca drogi prosi kierowców o zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie przed miejscem wykonywania robót oraz szczególną ostrożność przy dojeździe do mysłowickiego placu poboru opłat. Utrudnienia mają być krótkotrwałe, jednak najlepiej zaplanować podróż w godzinach pełnej przejezdności.

Prace przy montażu stalowej konstrukcji nad autostradą rozpoczną się w czwartek około 21.00, kiedy wyłączone z ruchu zostaną lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat w Mysłowicach oraz osiem pasów na placu poboru opłat w kierunku Katowic. Kierowcy nadal będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w stronę Krakowa.

Montaż bramownicy rozpocznie się około godziny 2.40, w piątek 30 października br. W tym czasie ruch na placu poboru opłat Mysłowice na jezdni w stronę Katowic zostanie całkowicie wstrzymany na maksymalnie 30 minut. Po zakończeniu montażu dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 17 i 18"

podała spółka SAM. Przywrócenie stałej organizacji ruchu ma nastąpić w piątek między godziną 4. a 5. rano

Na autostradzie A4 Katowice-Kraków trwa wymiana nawierzchni między węzłami Jeleń i Byczyna, przy zachowaniu dwóch zwężonych pasów ruchu w obu kierunkach. Prowadzone są też prace związane z planowanym montażem bramownicy na placu poboru opłat w podkrakowskich Balicach - stąd do około 29 października również tam zamknięte będą skrajne lewe bramki nr 9 i 10.

Od początku października wzrosła opłata za przejazd odcinkiem A4 Katowice-Kraków dla aut osobowych - kierowcy płacą 12 zł na każdej bramce, wobec 10 zł przez ostatnie kilka lat. Stawki są niższe dla tych, którzy korzystają z płatności automatycznych. (PAP)


Komentarze