Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

"666", prącie i pentagram na ścianie kościoła w Katowicach. Policja nadal szuka sprawcy

Wiadomości
screen
Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że na zewnętrznej ścianie kościoła w Katowicach ktoś namalował symbole związane z satanizmem oraz penisa. Policja nadal nie znalazła sprawcy/sprawczyni.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia. Dwie tajemnicze osoby pojawiły się w okolicy budynku kościoła parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Podlesiu. Po chwili jedna z tych osób podeszła pod ścianę świątyni. Sprejem namalowała "666", czyli liczbę symbolizującą Szatana oraz dwa pentagramy. Do tego dołożyła "rysunek" penisa.

Podczas rozmowy telefonicznej z księdzem proboszczem Grzegorzem Węglorzem, duchowny nie ukrywał, że nie ma większych nadziei na odkrycie sprawcy/sprawców. Niestety miał rację. Minęło prawie pół roku, a KMP w Katowicach opublikowała na swojej stronie internetowej prośbę o pomoc w rozpoznaniu podejrzanego/podejrzanej.

Kryminalni z Komisariatu IV Policji w Katowicach  prowadzą czynności w sprawie zniszczenia budynku, do którego doszło 26 sierpnia 2021 r. Nieznany sprawca w Katowicach przy ul.  Bukszpanowej 26 pomalował substancja koloru czarnego elewację budynku kościoła Matki Boskiej Fatimskiej. Wizerunek podejrzewanej osoby zarejestrował monitoring. Sprawca oddalił się w kierunku ul. Barcelońskiej - informuje policja i prosi o kontakt każdego, kto rozpoznaje kogoś z tej dwójki. 


Komentarze