Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
24 °C
AAA

48-latek na izolacji domowej poszedł na świąteczne zakupy. Przyłapała go policja

Wiadomości
Każdego dnia żorscy policjanci wnikliwie sprawdzają, czy osoby objęte izolacją domową lub kwarantanną przebywają w miejscu odosobnienia. Ich celem jest między innymi ograniczenie i tak szybkiej transmisji wyjątkowo zjadliwego wirusa. Zupełnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 48-latek, którego mundurowi przyłapali wczoraj w drodze ze sklepu, podczas gdy wcześniej został objęty izolacją.

Kontrole miejsc przebywania osób objętych izolacją lub kwarantanną domową, a także centrów handlowych, to codzienność policjantów w walce z rozprzestrzenianiem się groźnego dla życia i zdrowia wirusa. Podczas jednej z nich okazało się, że w mieszkaniu nie ma 48-letniego mężczyzny. Chwilę później policjanci ustalili, że mężczyzna z zakupami wraca właśnie do domu. Świadomość ograniczeń związanych z izolacją nie przeszkodziła w narażaniu innych na możliwość zarażenia wirusem i konsekwencji wystąpienia choroby, dlatego teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyzna odpowie za przestępstwo narażenia innych na utratę zdrowia lub nawet życia.

Przypominamy, iż osoby przebywająca na izolacji lub kwarantannie zobowiązane są do pozostania w domu, a w przypadku braku możliwości zrobienia niezbędnych zakupów mogą zwrócić się o pomoc do podmiotów, których ustawowym lub statutowym celem działania jest niesienie pomocy społecznej. Informację taką można również przekazać policjantom sprawdzającym przestrzeganie, nałożonych na obywateli przez służby sanitarne, obowiązków.

Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność poprzez stosowanie się do obostrzeń, a także o noszenie maseczek! Zachęcamy również do instalacji aplikacji, która z pewnością, w sposób zautomatyzowany usprawni proces weryfikacji miejsca pobytu osoby zainfekowanej, a dzięki temu skoncentruje działania policji na osobach najbardziej potrzebujących pomocy - informuje śląska policja.

źródło: śląska policja


Komentarze