Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

48. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

fot. pixabay.com
W najbliższą niedzielę 19 września odbędzie się 48. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy. Na trasie rajdu w czasie przejazdu rowerzystów mogą wystąpić utrudnienia.

Rajd wystartuje o 9.30 z placu Ratuszowego i pojedzie przez Komorowice i Hałcnów na stadion LKS do Pisarzowic – cała trasa liczy 15 km. Na miejscu zaplanowano 1,5-godzinny odpoczynek, a podczas niego gry i konkursy, będzie możliwość skorzystania z punktów gastronomicznych z pysznymi potrawami tradycyjnej wilamowskiej kuchni.

Około godz. 13.00 uczestnicy rajdu wystartują w liczącą ok. 18 km drogę powrotną do Bielska-Białej. Po raz pierwszy metą rajdu będzie basen w Cygańskim Lesie, gdzie w godzinach od 14.30 do 16.30 zaplanowano finał.
W trakcie finału dla uczestników przewidziany jest ciepły posiłek (tradycyjnie – grochówka), rozstrzygnięcie konkurencji regulaminowych, losowanie nagród loterii fantowej i rozdanie nagród.

Będą nagrody dla najliczniejszej grupy zorganizowanej, najliczniejszej reprezentacji szkoły w kategorii szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe, najliczniejszej reprezentacji przedszkola, najstarszego uczestnika rajdu, najmłodszego uczestnika jadącego samodzielnie oraz najmłodszego uczestnika jadącego niesamodzielnie.

Zapisy na rajd są jeszcze możliwe (w sobotę w godz. 10.00-13.00) w biurze rajdu oraz w dniu rajdu na placu Ratuszowym w godz. 8.00-9.30. Opłata startowa w dniach 17 i 18 września wynosi 25 zł, w dniu rajdu – 35 zł, w ramach opłaty uczestnicy otrzymują koszulkę, folder okolicznościowy, kupon na ciepły posiłek i ubezpieczenie na czas trwania imprezy.
Biuro rajdu znajduje się w siedzibie Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów przy ul. Krasińskiego 5a. Przy zapisach można zakupić los, który upoważnia do wzięcia udziału w losowaniu trzech rowerów i 15 zestawów akcesoriów rowerowych, można będzie też wylosować zaproszenia do KFC oraz do pizzerii Margarita.


Patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Uwaga kierowcy! Na trasie rajdu w czasie przejazdu rowerzystów mogą wystąpić utrudnienia.
W trakcie I etapu Bielsko-Biała– Pisarzowice stadion LKS w godz. 9.30 do 11.30 ograniczeń można się spodziewać na ulicach: Ratuszowa, 11 Listopada , Łukowa, Cyniarska, Piłsudskiego, Komorowicka, Daszyńskiego, Hałcnowska, Dusznicka, Barkowska, Grenady, 13 Zakrętów, Pod Kasztanem, Janowicka, Pisarzowicka, Czernichowska, Skotnicka, Bielska, Św. Marcina, Szkolna, Sportowa. MZK dopuszcza czasowe wstrzymania ruchu autobusów linii nr 2, 3, 6, 11, 13, 15, 17, 22, 23, 31, 32, 33, 35, 56 na ul. Stojałowskiego, Piłsudskiego, Komorowickiej, Daszyńskiego, Hałcnowskiej, Janowickiej;
Podczas II etapu z Pisarzowic do Bielska-Białej na basen Startu w godz. 13.00-14.30 należy uważać na ulicach: Sportowa, Szkolna, Pańska, Wodna, Liliowa, Czernichowska, Taternicza, Zagrody, Janowicka, Pod Kasztanem, 13 Zakrętów, Barkowska, Dusznicka, Braterska, Przeciętna, cegielniana, Ceramiczna, Komorowicka, Piłsudzkiego, Cyniarska, Łukowa, 11 Listopada, Ratuszowa, Stojałowskiego, Dmowskiego, Sempołowskiej, Leszczyńska, Bystrzańska, Przejazd za Vienna, Startowa. W tym czasie przewidywane są czasowe wstrzymania ruchu autobusów linii nr 2, 3, 4, 6, 10, 11, 13, 15, 17, 20, 22, 23, 24, 31, 32, 33, 35, 56, 57 na ul. Janowickiej, Daszyńskiego, Komorowickiej, Piłsudskiego, Stojałowskiego, Dmowskiego, PCK, Bora-Komorowskiego i Bystrzańskiej.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała


Komentarze