Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

3 mln zł dla Gminy Woźniki. Zostaną przeznaczone na rewitalizację terenu po byłym PGR i parkingi.

Wiadomości
fot. Gmina Woźniki
Gmina Woźniki dostanie z Funduszu Polski Ład i programu Inwestycji Strategicznych 3 mln zł na rewitalizację terenu i budynku po byłym PGR oraz na budowę parników przy kościele w Babienicy oraz przy budynku wielofunkcyjnym w Lubszy.

Gmina Woźniki pozyskała kolejne wsparcie z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD. Tym razem jest to kwota 3 mln zł, która zostanie przeznaczona na rewitalizację terenu i budynku po byłym PGR w Woźnikach - na ten cel zaplanowała jest 2 500 000 zł. Natomiast pozostałe 500 000 zostanie wydane na budowę parkingu przy kościele parafialnym w Babienicy, za który w tym momencie służy wyjeżdżony kawałek działki przy kościele oraz pobocze drogi (większość aut musi stawać na chodniku). 

Ostatnią z inwestycji na być budowa parkingu przy budynku wielofunkcyjnym w Lubszy. Niedawno wyremontowany budynek łączy w sobie siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej, filię Poczty Polskiej, lokalną bibliotekę oraz salę bankietową należącą do straży. Przed budynkiem przystosowywany jest także plac ze sceną, przeznaczony na uroczystości gminne. Niestety z powodu ciasnej zabudowy, nie ostaniej tam w zasadzie parking. Osoby chcące nadać paczkę czy odebrać książki z biblioteki parkują na poboczu lub i niejednokrotnie na wyjeździe ze straży. 

Mieszkańcy Gminy największą nadzieję wiążą jednak z terenem byłego PGR i możliwościami jego zagospodarowania. Wspominają o basenie lub terenach sportowo-rekreacyjnych. Nie został jeszcze ogłoszony przetarg na zaprojektowanie terenu.