Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na gliwickim Rynku

Wiadomości
29. Finał odbędzie się pod hasłem: Finał z głową. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Największy gliwicki sztab nr 335 jak co roku organizowany przez Stowarzyszenie GTW i Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej, wspomagany przez gliwickie organizacje pozarządowe, od wczesnych godzin popołudniowych zaprasza na gliwicki Rynek.
Tegoroczny Finał będzie inny niż poprzedni, pandemia zmusiła do nowej formuły.
Organizatorzy zapraszają wszystkich od godz. 13:00 do 21:00 na RODZINNY SPACER PO GLIWICKIM RYNKU W RYTMIE WIELKIEJ ORKIESRTY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!
Wolontariusze będą obecni na Rynku i wielu ulicach Gliwic. Każdy będzie miał identyfikator i puszkę, do której będzie można wrzucić grosik.
Na płycie Rynku, będą rozstawione stoiska z łakociami, gadżetami oraz namioty prezentacyjne wybranych organizacji pozarządowych z miasta i Politechniki Śląskiej.
Wszyscy chętni będą mogli zapozować do selfie przy specjalnie przygotowanym banerze oraz zostawić wiadomość dla WOŚP.
Finał uświetnią muzycznie gliwiccy DJ, a ich muzykę usłyszymy z okien Stacji Artystycznej Rynek.
W wyznaczonych godzinach (wcześniej na stronie www pojawi się szczegółowa informacja z godzinami) będzie można wylicytować gadżety podarowane przez gliwickie firmy i organizacje.
O godz. 20:00 zabłyśnie na Rynku światełko do nieba.
Nad wszystkim czuwać będą licencjonowani ochroniarze, zachowane zostaną bezpieczne odległości, każdy będzie mógł zdezynfekować ręce.
Pamiętajcie, by zakrywać twarze maseczką, nie zatrzymywać się na dłużej i zachowywać odpowiedni dystans!
 

Co roku Finał WOŚP w naszym mieście to jedna z największych imprez w regionie, przez cały dzień odwiedza nas mnóstwo ludzi. Z Gliwic, ale też innych miast. Edycja 2021 w związku z panującą pandemią nie będzie łatwa – obostrzenia, które dotyczą każdego z nas mocno ograniczają organizację tak dużej imprezy. Ale nie składamy broni! Pomogą nam m.in. woje ze Stowarzyszenia Utgard. Wspólnie, razem z wolontariuszami damy radę!

mówi Szef gliwickiego sztabu Marek Niewiarowski


Komentarze