Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

28-latka chciała wpaść pod pociąg. Uratowali ją policjanci

Wiadomości
Do prawdziwego dramatu mogło dojść w Pszczynie. 28-letnia kobieta chciała odebrać sobie życie. Uratowali policjanci, którzy sami musieli zaryzykować.

Wczesnym popołudniem w piątek dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał informację, że w rejonie przejazdu kolejowego ma stać kobieta, która chce odebrać sobie życie. Patrole policji rozpoczęły poszukiwania kobiety, która odnalazła się przy głównym przejeździe kolejowym w mieście. 

W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na zapłakaną kobietę, która na ich widok wbiegła pod opuszczone rogatki kolejowe, wprost na torowisko - relacjonuje pszczyńska komenda. Policjanci ruszyli, za nią, ryzykując własne życie. W ostatniej chwili udało się im przechwycić 28-latkę. Kobieta jednak wyrwała się policjantom i ponownie próbowała wpaść pod pociąg. Na szczęście funkcjonariusze obezwładnili ją. 

Kobieta była silnie pobudzona, szamotała się i krzyczała. Policjanci wyczuli od niej alkohol, a jej zachowanie wskazywało, że może być również pod wpływem środków odurzających - dodaje policja.  28-latka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Powiadomiony o sytuacji dyżurny, wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielili kobiecie podstawowej pomocy, a następnie, z uwagi na jej stan nietrzeźwości, policjanci doprowadzili ją do OPPA w Bielsku-Białej, gdzie po wytrzeźwieniu trafi pod specjalistyczną opieką medyczną.

Telefon 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 14:00 - 22:00
Telefon 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Telefon 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia
Telefon 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Telefon 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych


Komentarze