Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

19-letnie futsalistki Rekordu z brązowym medalem Młodzieżowych mistrzostw Polski

Wiadomości
Źródło: gov.pl
Sezon 2021/2022 Młodzieżowych Mistrzostwo Polski w futsalu rozpoczęty. Na pierwszy ogień poszły 19-latki, a wśród 16 drużyn, uczestniczących w turnieju finałowym mieliśmy 4 zespoły reprezentujące Śląski Związek Piłki Nożnej. Najlepiej z nich spisały się "Rekordzistki" sięgając po brąz.

Najkrócej w małej hali Tauron Areny Kraków grały zawodniczki z Istebnej, które w piątkowo-sobotniej fazie grupowej: przegrały 1:7 z Prądniczanką Kraków i 1:4 z Pogonią Tczew, a remis 2:2 ze Ślęzą Wrocław dał im punkt honorowy. Ostatnie miejsce w grupie 1 oznaczało pożegnanie z turniejem.

W niedzielnej fazie pucharowej zaprezentowały się natomiast trzy pozostałe nasze zespoły. Jako pierwsza w niedzielę zagrała drużyna Czarnych Sosnowiec, która do ćwierćfinałów awansowała z drugiego miejsca w grupie 2. Wygrała w niej z Rolnikiem Głogówek 3:0 oraz zremisowała 2:2 z Wandą Kraków i 1:1 z AZS-em UM Poznań. Czwarte spotkanie w krakowskiej hali przyniosło jednak pierwszą porażkę 1:2 z Prądniczanką i to oznaczało koniec nadziei na medal.

Do półfinału nie wszedł także zespół SWD Wodzisław Śląski, który w grupie 4: po zwycięstwie 3:0 z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki, przegrał 3:5 z SMS-em Łódź i 4:0 pokonał Unifreez Górzno. Zajęcie drugiego miejsca oznaczało konieczność zmierzenia się w ćwierćfinale z mistrzem grupy 3 i Staszówka Jelna potwierdziła, że nie przez przypadek znalazła się na czele tabeli. Porażka 0:2 oznaczał dla wodzisławianek koniec krakowskiej przygody.

Najdłużej, bo do „małego finału” grały bielszczanki. W grupie 3 Rekord wygrał 7:1 z SMS-em II Łódź, przegrał 0:2 z Ząbkovią Ząbki i pokonał 2:0 Staszówkę Jelna. Po tym zwycięstwie w ruch musiały pójść kalkulatory, ponieważ Staszówka, Rekord i Ząbovia zameldowały się na mecie pierwszej fazy z takim samym dorobkiem punktowym. W małej tabelce z bezpośrednich starć ząbkowianki okazały się najsłabsze, a podopieczne Samuela Jani jako wicemistrz grupy zaczęły myśleć o fazie pucharowej.

W niedzielne południe bielszczanki po bezbramkowym remisie w rzutach karnych wygrały 6:5 z SMS-em Łódź, a do wyłonienia półfinalisty potrzebnych było 9 serii „szóstek”. Sytuacja zmieniała się w nich jak w kalejdoskopie, aż wreszcie Julia Palichleb trafiła, a Natalia Majewska obroniła strzał przeciwniczek. Półfinał, choć bielszczanki już w 56 sekundzie gry strzeliły pierwszego gola, bo Laura Kłębek skutecznie sfinalizowała kontrę, także zakończył się remisem - tm razem 1:1. Pogoń Tczew odpowiedziała bowiem bramką w 10 minucie, a w rzutach karnych żadnej ze strzelających bielszczanek nie udało się pokonać bramkarki Pogoni. Natomiast tczewianki, z wyjątkiem pierwszej serii, w której poprzeczka wyręczyła Natalię Majewską, trafiały raz za razem i wystrzelały finał.

Rekordowi pozostał mecz o trzecie miejsce, którego bohaterką została Maja Szafran. W 15 minucie i 41 sekundzie gry popisała się zwodem w polu karnym. Uwolniła się spod opieki rywalki i zaskoczyła bramkarkę, a następnie strzałem do praktycznie pustej siatki ustaliła wynik, zapewniając Rekordowi brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 kobiet.

Rekord grał w składzie: Natalia Majewska; Laura Kłębek, Karolina Czyż, Martyna Gąsiorek, Maja Szafran oraz Martyna Cygan, Julia Palichleb, Sandra Słowik, Maria Suwada,  Zofia Śmietana, Emilia Waliczek,  Zuzanna Zdan. Trenerami drużyny byli Samuel Jana i Michał Majnusz.

 

Źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej