Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

18-latek zwijał kable telekomunikacyjne. Teraz zwinęli i jego

Wiadomości
fot. KMP w Świętochłowiach
Świętochłowiccy policjanci zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku. 18-latek kradł ze studzienek kable telekomunikacyjne, aby sprzedać je na złom. Usłyszał 16 zarzutów, za które grozi mu do 8 lat więzienia.

18-latek od stycznia kradł kable telekomunikacyjne w równych miejscach na terenie Świętochłowic. Wpadł, bo w jednej studzience uruchomił się alarm i na miejsce udali się policjanci. Zauważyli mężczyznę, który ze studzienki wyciągał kabel. Okazało się, że „zwinął” go już 10 metrów. Do procederu był przygotowany - miał nożyce do metalu i siekierę. Miał zamiar (po odpowiedniej obróbce) sprzedać kabel na złom.

Zatrzymany 18-letni świętochłowiczanin spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia, po długim czasie na przemyślenia, przyznał się kryminalnym, że to nie był jego pierwszy raz. Analiza wcześniejszych zgłoszeń potwierdziła słowa mężczyzny. Kryminalni przedstawili mu łącznie 16 zarzutów dotyczących kradzieży kabli i uszkodzenia linii telekomunikacyjnych na szkodę różnych firm. Straty, jakie spowodował, już przekraczają 10 tysięcy złotych, a dalej są ustalane.

O dalszym losie młodego przestępcy zadecyduje teraz sąd. Za kradzież kabli telekomunikacyjnych, a tym samym spowodowanie zakłóceń działania linii telekomunikacyjnych grozi mu do 8 lat więzienia, a także obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.