Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-7 °C
AAA

179 górników z PGG i 98 z JSW z koronawirusem

Wiadomości
Foto: Pgg.pl
179 dotkniętych koronawirusem pracowników Polskiej Grupy Górniczej i 98 górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej – to aktualny w piątek łączny bilans aktywnych zakażeń w dwóch największych górniczych firmach. W ciągu ostatnich dwóch tygodni szybciej przybywało tam ozdrowieńców niż nowych infekcji.

W zatrudniającej blisko 40 tys. osób PGG w ciągu minionych pięciu dni – od poniedziałku do piątku – łączna liczba nowych zachorowań (50) była zauważalnie mniejsza od liczby osób, uznanych w tym czasie za ozdrowieńców (86). Minionej doby w kopalniach PGG potwierdzono siedem nowych zakażeń, a wyzdrowiało 12 górników. W kwarantannie jest 387 pracowników, wobec 495 na początku tygodnia.

Ogółem – jak wynika z piątkowych danych PGG - od początku epidemii zachorowało 4278 pracowników Grupy, z których wyzdrowiało 4092.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej zakażonych jest obecnie 98 pracowników, wobec 107 na początku tygodnia. Od poniedziałku do piątku potwierdzono łącznie 34 nowe zakażenia (z czego 13 minionej doby), a 43 pracowników w tym czasie wyzdrowiało (w tym 11 minionej doby). W kwarantannie jest 200 osób, wobec 265 na początku tygodnia.

 

Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 4503 pracowników JSW, z których wyzdrowiało 4405.

Łącznie od wiosny koronawirusa potwierdzono u ok. 9,8 tys. pracowników pięciu spółek węglowych. Oprócz PGG i JSW, obecnie zakażonych jest także – według ostatnich dostępnych danych z minionego poniedziałku – 26 pracowników spółki Tauron Wydobycie i 12 z firmy Węglokoks Kraj, do której należy kopalnia Bobrek w Bytomiu. Od dwóch tygodni w kopalniach szybciej przybywa ozdrowieńców niż nowych zakażeń. (PAP)


Komentarze